Jak stemplować?

Naucz się z nami jak stemplować!

Pamiętaj, że stemplowanie jest łatwe jeśli tylko trochę poćwiczymy. Nie zrażaj się po pierwszych próbach! Zapoznaj się z naszym poradnikiem, a na pewno będzie Ci łatwiej.

1. Wybierz wzór

Zaczynamy od wybrania wzoru z płytki (to czasem nie jest wcale takie proste!) i przemycia go zmywaczem – tym samym usuwamy wszelkie zanieczyszczenia z płytki i przygotowujemy wzór do odbicia.

2. Nałóż lakier

Wybrany wcześniej wzór pokrywamy lakierem do stempli – przy większości wzorów wystarczy pokryć jedynie jego część.

3. Ściągnij nadmiar lakieru

Zdrapką ściągamy nadmiar lakieru rozprowadzając go na całym wzorze – pamiętaj by robić to dosyć energicznie, pewnie i szybko! Nie dociskaj zdrapki zbyt mocno, bo ściągniesz za dużo lakieru ze wzoru.

4. Odbij wzór na stemplu

Odbijamy wzór na stemplu – wiem, że brzmi to jak tajemna magia, ale spokojnie, na pewno sobie poradzisz, to naprawdę proste! Najlepiej sprawdza się tutaj ruch rolujący (czyli z jednej strony wzoru na drugą), zamiast ruchu 'od góry’. Pamiętaj, że nie potrzebujesz do tego całej swojej siły – często wystarczy lekko docisnąć stempel do płytki żeby wzór do niego się przyczepił.

5. Odbij wzór na paznokciu

Szybkim ruchem przenosimy wzór ze stempla na paznokieć – możesz to zrobić na kilka sposobów – przykładając stempel od góry do paznokcia lub z jednej strony paznokcia na drugą. Potrenuj i znajdź swój ulubiony i najwygodniejszy sposób odbicia. Sposób odbicia wzoru na paznokciu zależy również od tego jakiego stempla używasz (normalnego czy przezroczystego).

6. Doczyść skórki wokół paznokci

Pozostałości wzoru zmyj ze skórek za pomocą patyczka higienicznego i zmywacza (możesz też użyć cieniutkiego, płaskiego pędzelka aby doczyścić miejsca przy skórkach). No chyba, że użyłaś naszej specjalnej gumy do ochrony skórek to wystarczy ją teraz ściągnąć 🙂

7. Użyj ulubionego topu

Całość pokryj swoim ulubionym top coatem (klasycznym lub hybrydowym) – pamiętaj jednak żeby być delikatnym i nie rozmazać wzoru, który właśnie stworzyłaś na swoich paznokciach! Zbyt długie poprawianie i przejeżdżanie pędzelkiem po wzorze sprawi, że może się on rozmazać, a przecież tego nie chcemy 🙂

8. Podziwiaj swoje paznokcie!

Poczekaj, aż Twoje paznokcie wyschną i podziwiaj swoje małe dzieło sztuki!

Miłego stemplowania!

Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości lub problemy podczas stemplowania – nie bój się do nas napisać! Pomożemy Ci czerpać radość ze stemplowania i tworzyć przepiękne dzieła sztuki na Twoich paznokciach.

Shopping Cart