Jak stemplować?

Naucz się z nami jak stemplować!

Pamiętaj, że stemplowanie jest łatwe jeśli tylko trochę poćwiczymy. Nie zrażaj się po pierwszych próbach! Zapoznaj się z naszym poradnikiem, a na pewno będzie Ci łatwiej.

1. Wybierz wzór

Zaczynamy od wybrania wzoru z płytki (to czasem nie jest wcale takie proste!) i przemycia go zmywaczem – tym samym usuwamy wszelkie zanieczyszczenia z płytki i przygotowujemy wzór do odbicia.

2. Nałóż lakier

Wybrany wcześniej wzór pokrywamy lakierem do stempli – przy większości wzorów wystarczy pokryć jedynie jego część.

3. Ściągnij nadmiar lakieru

Zdrapką ściągamy nadmiar lakieru rozprowadzając go na całym wzorze – pamiętaj by robić to dosyć energicznie, pewnie i szybko! Nie dociskaj zdrapki zbyt mocno, bo ściągniesz za dużo lakieru ze wzoru.

4. Odbij wzór na stemplu

Odbijamy wzór na stemplu – wiem, że brzmi to jak tajemna magia, ale spokojnie, na pewno sobie poradzisz, to naprawdę proste! Najlepiej sprawdza się tutaj ruch rolujący (czyli z jednej strony wzoru na drugą), zamiast ruchu 'od góry’. Pamiętaj, że nie potrzebujesz do tego całej swojej siły – często wystarczy lekko docisnąć stempel do płytki żeby wzór do niego się przyczepił.

5. Odbij wzór na paznokciu

Szybkim ruchem przenosimy wzór ze stempla na paznokieć – możesz to zrobić na kilka sposobów – przykładając stempel od góry do paznokcia lub z jednej strony paznokcia na drugą. Potrenuj i znajdź swój ulubiony i najwygodniejszy sposób odbicia.

6. Doczyść skórki wokół paznokci

Pozostałości wzoru zmyj ze skórek za pomocą patyczka higienicznego i zmywacza (możesz też użyć cieniutkiego, płaskiego pędzelka aby doczyścić miejsca przy skórkach). No chyba, że użyłaś naszej specjalnej gumy do ochrony skórek to wystarczy ją teraz ściągnąć 🙂

7. Użyj ulubionego topu

Całość pokryj swoim ulubionym top coatem (klasycznym lub hybrydowym) – pamiętaj jednak żeby być delikatnym i nie rozmazać wzoru, który właśnie stworzyłaś na swoich paznokciach! Zbyt długie poprawianie i przejeżdżanie pędzelkiem po wzorze sprawi, że może się on rozmazać, a przecież tego nie chcemy 🙂

8. Podziwiaj swoje paznokcie!

Poczekaj, aż Twoje paznokcie wyschną i podziwiaj swoje małe dzieło sztuki!

Miłego stemplowania! ❤

Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości lub problemy podczas stemplowania – nie bój się do nas napisać! Pomożemy Ci czerpać radość ze stemplowania i tworzyć przepiękne dzieła sztuki na Twoich paznokciach ❤

Shopping Cart